Webáruházunk rendeléseket leltározás miatt jelenleg nem fogad. Megértésüket köszönjük!

Kártyajátékok
Társasjátékok
Mentortársas - a hátrányos helyzetű tanulók iskolai életútjáról

Társasjáték

Motiváció Műhely
Hetvenkét lépést kell megtenni kiindulási pontunkból az egyetemi diplomát jelentő célig, a sajnos tipikusnak mondható helyzeteket szimuláló játék azonban egyre keményebb lesz. Továbbhaladásunk legnagyobb gátló tényezőit a sorskártyák húzása jelenti – a Gazdálkodj okosan szerencsekártyáival szemben itt kevés örömünk származik belőlük.

A kártyák utasításai szerint vissza kell lépned, vagy kimaradsz a dobásból, mert rossz társaságba keveredtél és kábítószert fogyasztottál, mert a gyermekvédelem egy lopási ügy miatt kiemel a családból, mert teherbe ejtetted a barátnődet vagy mert édesapád szerencsejátékra költi el a család teljes jövedelmét, és így nem csak az iskolai költségeket, de a megélhetést sem tudjátok finanszírozni. Az iskolai kudarcok kapcsán ugyanakkor nemcsak a család, de az iskola felelőssége is megjelenik a játékban: láthatóvá válnak például azok a taktikák, amelyekkel a jobb hírű intézmények megszabadulnak a hátrányos helyzetű tanulóktól.