Gyakori kérdések

Segítség az oldal használatához

(1.) Kik regisztrálhatnak az oldalon, és kik rendelhetnek?

Az univbook.hu oldalon bárki regisztrálhat. Hallgatók esetében a diákigazolvány száma nem kötelező adat, csak a könyv- és jegyzettámogatás egyenleg lekérdezése, valamint a könyv- és jegyzettámogatás webshopon keresztül történő felhasználása miatt lehet szükséges.

(2.) Honnan tudom, hogy sikeres volt a regisztráció?

Amennyiben sikeres volt a regisztráció, a regisztrációkor megadott e-mailcímre érkezik üzenet, amelyet a csatolt linken lehet aktiválni.

(3.) Hogyan tudok rendelni?

A „keresés” menüpontra kattintva lehetőség van szerző, cím vagy kiadó szerinti keresésre is. Amennyiben nem található a keresett könyv, akkor a „Nem találtam meg, amit keresek, így egyedi megrendelést szeretnék leadni.” linkre kattintva kell megadni a kiadvány összes ismerhető adatát (szerző, cím, kiadó, ISBN, kiadás éve).

A megrendelt termékeket a kosárba helyezve lehet a rendelést lezárni. Amennyiben az összes rendelt termék van készleten, a vásárlás teljesíthető könyv- és jegyzettámogatást, valamint bankkártyás fizetést használva. Amennyiben a rendelt tételek közül bármelyik beszerzést igényel, akkor minden könyv csak akkor lesz megvásárolható, ha státusza „Teljesíthető”-re változik.

(4.) A postaköltség minden esetben felszámításra kerül?

Nem, a postaköltség csak házhoz szállítás esetén kerül felszámításra, amennyiben a vásárolt könyvek összege nem haladja meg a 10.000 Ft összértéket.

(5.) Lehetőség van a jegyzettámogatásomat felhasználva a honlapon keresztül előre kifizetni a vásárolt könyveket?

Igen, van rá lehetőség az oldalunkon. Ehhez előzetesen szükséges a MODULO rendszerében található, jegyzettámogatásra vonatkozó nyilatkozat kitöltése (MODULO > Beadványok > Universitas Szeged ). Ha a nyilatkozat kitöltésre kerül, valamint regisztrációkor a diákigazolvány szám is, akkor a vásárlás lezárásánál automatikusan megjelenik az adott vásárláshoz felhasználható jegyzettámogatás összege. A fennmaradó összeget honlapunkon keresztül bankkártyával lehetséges kifizetni.

(6.) Lehetőség van személyes átvételre is?

Amennyiben az összes rendelt termék van készleten, illetve ha státusza „Teljesíthető”-re változik, lehetőség van az átvétel módjának megválasztására is: akár házhoz szállítással, akár személyes átvétellel is kérhető a könyv. A házhoz szállítás költsége 999 Ft, de INGYENES 10.000 Ft vásárlási érték felett.

(7.) Milyen fizetési módokat takar, ha a rendelés lezárásánál a "Fizetés a boltban" opciót választom?

A boltban történő fizetéskor lehetőséged van rendelésedet akár készpénzzel, bankkártyával illetve jegyzettámogatás felhasználásával kifizetni. Az általad választott fizetési módot a pénztáros kollégánknak kell jelezned.

(8.) Mikor tudom átvenni az általam rendelt könyvet, ha a honlapon keresztül már kifizettem a rendelésemet?

Amennyiben a honlapunkon ki tudtad fizetni a rendelésedet, az azt jelenti, hogy a könyv átvehetővé vált számodra, és nyitvatartási időben bármikor át tudod venni.

(9.) A könyveket csak online előre kifizetéssel tudom megvásárolni?

Nem, továbbra is lehetőség van a Jegyzetboltban történő fizetésre. A rendelés lezárásakor van lehetőség kiválasztani a "Bolti átvétel" és a "Fizetés a boltban" opciót.

(10.) Miért nem tudom lezárni a rendelésemet, ha a "Bolti átvétel" és a "Fizetés a boltban" opciót választom?

Ha személyesen szeretnél fizetni a Jegyzetboltban, akkor a rendelés lezárásakor a felhasználható jegyzettámogatási összeget törölni kell. Ebben az esetben már lezárható a rendelés.

(11.) Mi az az ISBN, és hol találom azt meg?

Az ISBN vagy ISBN-szám (International Standard Book Number)13 jegyű (a 2007. január 1. előtt kiadott könyveknél 10 jegyű) azonosítószám, a könyvek és egyéb monografikus jellegű művek nyilvántartására szolgáló nemzetközi szabványos számrendszerhez tartozó kód. Az ISBN-t az adott könyvkiadójának weboldaláról, a Klebelsberg Könyvtár online katalógusából vagy bármely könyvkereskedelemmel foglalkozó cég weboldaláról tudható meg.

(12.) Külföldre is tudok-e könyvet rendelni?

Ezzel kapcsolatban keresse közvetlenül üzletünket a+3662/546 682-es telefonszámon!

(13.) Lehetséges a honlapon lezárt rendelésemet a helyszínen megbontani?

Sajnos, erre jelenleg nincs lehetőség. A honlapon lezárt rendeléseket nem tudjuk megbontani. Amennyiben több részletben szeretnéd kifizetni a rendelésedet, a honlapon keresztül több részletben érdemes lezárni a rendelést.